Všichni Češi si můžou zažádat o dotaci v rámci programu nová zelená úsporám

Při stoupajících cenách za energie přemýšlíme, jak se dá ušetřit a souběžně se chovat ekologicky. Můžeme změnit dodavatele elektřiny nebo plynu. Jak na výměnu, si snadno vypočítáte díky kalkulačce úspor, kterou najdete na webových stránkách IQenergy.cz. Někdy se musí určitá částka proinvestovat, úspory se objeví až za několik let. Internetovou prodejnu s praktickým zbožím a odborné poradenství je také dostupné na internetových stránkách. Odborné poradenství poskytujeme zdarma telefonicky, anebo se s námi můžete spojit přes formulář. Na téma programu nová zelená úsporám přichází nejvíce dotazů.

Aktuální podmínky pro všechny žadatele o dotaci v rámci státního programu nová zelená úsporám jsou uspořádány na webových stránkách. Zažádat si o podpůrnou dotaci lze kdykoliv, s potenciálními žadateli se počítá až do konce roku 2021. Nutné finanční částky se budou uvolňovat ve spojitosti s výnosem z prodeje emisních povolenek. Akce nová zelená úsporám napomáhá ke snižování ekonomicko-energetické náročnosti stávajících rodinných domů, financuje výstavbu nízkoenergetických rodinných domů a hospodárné využití energetických zdrojů, jako je vyměňování starých tepelných zdrojů za novodobé, šetrné zdroje tepla. Na webu IQenergy.cz je k nahlédnutí rejstřík vyměnitelných zdrojů tepla.

Poskytují se i dotace na výstavbu fotovoltaické elektrárny, kdy se podpora poskytuje do výše 100 tisíc korun na dům. Tato fotovoltaika je metodou výměnných  působení slunečních paprsků na elektřinu s použitím polovodičových diod propojených na fotovoltaických panelech. Úsporný a současně efektivní postup výroby elektřiny – fotovoltaika – je stále oblíbenější. Proto vám výstavba fotovoltaické elektrárny dodá osobní energetickou soběstačnost, k tomu se zmenší celkové náklady na elektřinu domácnosti.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Všichni Češi si můžou zažádat o dotaci v rámci programu nová zelená úsporám
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR